Mediacje rodzinne, mediacje rozwodowe

Na czym polegają mediacje rodzinne?

Mediacja to dobrowolny udział w zorganizowanym postępowaniu, który ma na celu ustalenie optymalnych warunków, na których strony rozchodzą się bez udziału sądu, ale z pomocą osoby bezstronnej, czyli mediatora.

Mediacja rodzinna zazwyczaj polega na tym, że para uczestniczy w serii spotkań osobiście (wyjątkiem są sytuacje, gdy strony są bardzo silnie skonfliktowane – wówczas stosujemy mediacje wahadłowe bez bezpośredniego udziału stron, ale nadal przy ich aktywnym uczestnictwie). Mediator ułatwia Państwu rozmowę, łagodzenie trudnej atmosfery w trakcie negocjacji oraz pomoże w odpowiedni sposób sformułować postanowienia ugody. Dzięki pomocy mediatora każdy konflikt rodzinny będzie rozwiązany w sposób akceptowalny dla każdej stron konfliktu. Mediacje rodzinne prowadzą do wzajemnej wymiany swoich stanowisk, obaw, potrzeb, interesu czy też trosk, które są podłożem konfliktu rodzinnego. Obejmują one kwestie emocjonalne, praktyczne, prawne, finansowe i techniczne. Zadaniem mediatora jest skoncentrowanie się na tych problemach i doprowadzenie do dobrowolnie wspólnie wypracowanego porozumienia, które zostanie przedstawione sądowi.

Co obejmują mediacje rodzinne?

Najczęstsze kwestie poruszane w mediacji rodzinnej obejmują:

Dlaczego warto skorzystać z mediacji rodzinnej?

Jeśli czeka Cię rozwód lub separacja i nie wiesz, w którą stronę się zwrócić, nasza usługa mediacji rodzinnej może Ci pomóc. Dzieje się tak, ponieważ umożliwia ona uporządkowanie ustaleń dotyczących dzieci, majątku, finansów i innych ważnych spraw. Mediacja rodzinna jest znacznie szybsza, mniej stresująca i zwykle tańsza niż skierowanie sprawy od razu do sądu. Umożliwia kształtowanie długoterminowych rozwiązań, które są w najlepszym interesie Twojej rodziny. Proces ten pozwala rodzinom zachować kontrolę nad własnym interesem, zamiast poddawać się arbitralnemu wyrokowi sądu.

Kto może skorzystać z usług mediatora rodzinnego ?

Nasze usługi mediacyjne są otwarte dla wszystkich osób dotkniętych rozpadem rodziny, w tym separacją, rozwodem i rozwiązaniem związku partnerskiego.

Nasza usługa mediacji rodzinnej jest również dostępna dla innych członków rodziny. Na przykład dziadkowie mogą mieć trudności z ustaleniami dotyczącymi kontaktów. W toku mediacji rodzinnej możesz korzystać z pomocy innych osób takich jak pełnomocnik.

Wiedza i doświadczenie

Mediator rodzinny nie wyraża swojego punktu widzenia ani nie ocenia. Jego wiedza i doświadczenie pozwala mu udzielać informacje, które pomogą Ci zrozumieć związane z tym kwestie prawne i finansowe. Poprowadzi Cię to do najlepszego rozwiązania w Twojej sprawie.

Podejmować decyzje

Podjęte decyzje zostaną odnotowane przez mediatora, a każdy z Was otrzyma pisemne ich podsumowanie. Otrzymasz również wszelkie propozycje, które nie zostały jeszcze uzgodnione, i wszelkie działania, które należy wykonać.

Oznacza to, że nie musisz robić notatek. Zamiast tego możesz skoncentrować się na dyskusji i stworzyć własne rozwiązania dla oddzielnych przyszłości.

 

Kancelarie Radców Prawnych Concordia - Co Nas wyróżnia

AUSTRALIA | EUROPA

Jesteśmy Kancelarią, która specjalizuje się w prawie międzynarodowym. Pracujemy na styku prawa australijskiego i europejskiego. Nasze biura w Australii oraz w Polsce zapewniają klientom stały dostęp do fachowego wsparcia prawnego. Jeśli chodzi o prawo australijskie prawnik powinien być osobą, która ma doświadczenie na każdym z tych pól i tacy są właśnie nasi współpracownicy. Każdy australijski prawnik w Polsce z naszej kancelarii posiada pełne, niezbędne kwalifikacje poparte wieloletnim doświadczeniem na arenie międzynarodowej.

NASZE MOCNE STRONY

Kancelaria adwokacka w Australii

- Słuchamy klientów i rozumiemy ich potrzeby
- Posiadamy wiedzę i umiejętności
- Mamy doświadczenie poparte bogatą
praktyką  
- Oferujemy pomoc prawną Klientom zarówno w Australii, jak i w Polsce
- Doskonała znajomość prawa australijskiego i polskiego
- Mediacje biznesowe, mediacje dla firm, mediator Katowice

BIZNES | KLIENCI INDYWIDUALNI

Australijski prawnik w Polsce dla biznesu i klientów indywidualnych
Naszą specjalnością są sprawy transgraniczne, prowadzone na styku prawa europejskiego i australijskiego. Prawo australijskie to nasza specjalność. Kancelarie Radców Prawnych „Concordia” są pierwszym kontaktem jeśli chcesz sprawnie rozwiązać swoje problemy prawne, które wymagają zastosowania prawa australijskiego. Jednym z elementów jakim się zajmujemy jest prawo spadkowe w Australii. Jeśli interesuje Cię profesjonalna obsługa prawna w Australii to tylko Radcy - Concordia.

Zobacz wszystkie aktualności

Nasi Partnerzy w Australii

2020 © Kancelarie Radców Prawnych Concordia - Prawo Australijskie to pomoc prawna w Australii, prawo spadkowe w Australii, mediacje biznesowe, mediator Katowice oraz inne usługi prawne w Polsce oraz Australii.
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net