Iwona Pruszyńska

Podczas pracy w Unii Europejskiej oraz w Australii, Iwona zdobyła duże doświadczenie handlowe oraz biznesowe.

W latach 1998-2001 Iwona zajmowała stanowisko prawnika w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Była autorką kluczowych i medialnych decyzji antymonopolowych przeciwko, między innymi, Narodowemu Funduszowi Zdrowia w sprawie z wniosku Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, Grupie Kapitałowej „Orlen” oraz w sprawie Prezesa UOKiK przeciwko TP SA. Iwona jest również współautorką projektów rozporządzeń mających na celu implementację europejskiego prawa konkurencji do systemu prawa polskiego. W okresie przedakcesyjnym przeszła szkolenia w Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej do spraw konkurencji w Brukseli oraz we francuzkim Urzędzie Antymonopolowym w Lyonie.

Iwona jest autorką artykułów o prawie europejskim, prawie konkurencji oraz prawach konsumenckich w periodyku “Business”. Pisze również dla „Rzeczypospolitej” poruszając tematy miedzynarodowej ochrony praw człowieka oraz kontrowersyjnych, z punktu widzenia polskiego czytelnika, rozwiązań australijskiego systemu prawnego.

W roku 2001 Iwona została powołana przez Przewodniczącego Krajowej Rady Doradców Podatkowych na stanowisko Dyrektora Biura Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Do jej zadań należało stworzenie strutktury Biura oraz jego 16 oddziałów a następnie zarządzanie jego pracami, nadzór nad pracami legislacyjnymi Izby oraz reprezentowanie jej w bieżacych kontaktach z Ministerstwem Finansów oraz Parlamentem RP.

W latach 2007-2012 współpracowała z australijską kancelarią prawną Grace Lawyers Pty Ltd, gdzie zajmowała się postępowaniami upadłościowymi oraz windykacjami firm operujących na rynku australijskim.

W 2013 roku Iwona dołączyła do naszej kancelarii otwierając jej australijski oddział w Sydney.

Obecnie praktykuje rownież w kancelarii adwokackiej Knap Lawyers w Sydney.

Dziedziny praktyki:

Kwalifikacje:

Organizacje zawodowe:

BACK

Kancelarie Radców Prawnych Concordia - Co Nas wyróżnia

AUSTRALIA | EUROPA


Jesteśmy Kancelarią, która specjalizuje się w prawie międzynarodowym. Pracujemy na styku prawa australijskiego i europejskiego. Nasze biura w Australii oraz w Polsce zapewniają klientom stały dostęp do fachowego wsparcia prawnego.

NASZE MOCNE STRONY


- Słuchamy klientów i rozumiemy ich potrzeby
- Posiadamy wiedzę i umiejętności
- Mamy doświadczenie poparte bogatą
praktyką  
- Oferujemy pomoc prawną Klientom zarówno w Australii, jak i w Polsce

BIZNES | KLIENCI INDYWIDUALNI


Naszą specjalnością są sprawy transgraniczne, prowadzone na styku prawa europejskiego i australijskiego. Kancelarie Radców Prawnych „Concordia” są pierwszym kontaktem jeśli chcesz sprawnie rozwiązać swoje problemy prawne, które wymagają zastosowania prawa australijskiego.

Zobacz wszystkie aktualności

Nasi Partnerzy

Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net