Iwona Pruszyńska

Podczas pracy w Unii Europejskiej oraz w Australii, Iwona zdobyła duże doświadczenie handlowe oraz biznesowe.

W latach 2000-2003 zajmowała ona stanowisko prawnika w Urzędzie Konkurencji oraz Ochrony Konsumentów. Była autorką kluczowych antymonopolowych decyzji przeciwko, między innymi, Narodowemu Funduszowi Zdrowia podczas sprawy dotyczącej postanowienia Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, Grupie Kapitałowej „Orlen” oraz podczas postępowania prezesa UOKiK przeciwko TP SA. Była również współautorką projektów rozporządzeń implementujących prawo UE dotyczące konkurencji oraz ochrony konsumentów w prawie polskim. 

Uczestniczyła w wielu szkoleniach przeprowadzonych przez Urząd Premiera, Dyrekcje Generalne Komisji Europejskiej ds. Konkurencji w Brukseli oraz Francuskim Urzędzie Antymonopolowym w Lyonie. 

Iwona jest autorką artykułów o prawie europejskim, prawie konkurencji oraz prawach konsumenckich w polskim dzienniku “Business”. Pisze ona również dla narodowej gazety, „Rzeczypospolitej”, głównie na temat międzynarodowych praw człowieka oraz prawa australijskiego. 

W roku 2002 Prezes Krajowej Izby Doradców Podatkowych powierzył jej zadanie założenia oraz kierownictwa Biura Izby oraz jego 16 oddziałów. W ramach kierownictwa Krajową Izbą Doradców Podatkowych nadzorowała oraz kierowała ona zadaniami zarządu w ramach projektów doradctwa prawnego w sprawach ustawodawstwa podatkowego. Była odpowiedzialna za kontynuację współpracy z Ministerstwem Finansów oraz Komitetami Finansowym oraz Podatkowym Polskiego Parlamentu.

Od roku 2005 na stałe zamieszkuje w Australii.
 
W latach 2007-2012 była ona współpracowniczką australijskiej firmy Grace Lawyers Pty Ltd, gdzie zajmowała się postępowaniami upadłościowymi oraz windykacjami firm operujących na australijskim rynku.

Dziedziny praktyki:

Kwalifikacje:

Organizacje zawodowe:

 

BACK

Kancelarie Radców Prawnych Concordia - Co Nas wyróżnia

AUSTRALIA | EUROPA


Jesteśmy kancelarią, która specjalizuje się w prawie międzynarodowym. Pracujemy na styku prawa australijskiego i europejskiego. Nasze biura w Australii oraz w Polsce zapewniają klientom stały dostęp do fachowego wsparcia prawnego.

NASZE MOCNE STRONY


- Słuchamy klientów i rozumiemy ich potrzeby
- Posiadamy wiedzę i umiejętności
- Mamy doświadczenie poparte bogatą praktyką
- Obsługujemy klientów w Australii oraz Polsce

BIZNES | KLIENCI INDYWIDUALNI


Naszą specjalnością są sprawy transgraniczne, prowadzone na styku prawa europejskiego i australijskiego. Dzięki biurze w Polsce jesteśmy w stanie pokierować sprawami szybciej i sprawniej. Jesteśmy pierwszym kontaktem jeśli chcesz sprawnie rozwiązać swoje problemy prawne.

Zobacz wszystkie aktualności


Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net